Dzisiaj jest: 14 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W dniu 1 września, jak co roku obchodzona była rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta za Ojczyznę w żuromińskim kościele, w której uczestniczyły poczty sztandarowe, orkiestra, przedstawiciele władz, szkół, kombatanci, emeryci, harcerze. Następna część obchodów miała miejsce  przed pomnikiem Orła Białego w parku miejskim w Żurominie. Tam po apelu poległych, delegacje m.in. służb mundurowych, szkół, organizacji społecznych, samorządów (w tym delegacja Powiatu Żuromińskiego) oraz partii politycznych złożyły kwiaty i zapalili znicze. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie , oraz delegacja , która złożyła kwiaty pod pomnikiem.