Dzisiaj jest: 25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żurominie

11 listopada obchodziliśmy kolejną już,  97 rocznicę odzyskania niepodległości. W Żurominie,  obchody te rozpoczęły się okolicznościową Mszą Świętą za ojczyznę w tutejszym kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie przybyłe na uroczystość poczty sztandarowe, delegacje oraz grupa mieszkańców przemaszerowały pod tablicę Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującą się przy budynku Starostwa Powiatowego. Odczytany został stosowny referat, apel poległych, zapalone zostały znicze oraz złożono kwiaty. W imieniu Powiatu Żuromińskiego wiązankę kwiatów złożyli Starosta Pan Jerzy Rzymowski oraz Wicestarosta Pan Ireneusz Rejmus.

W uroczystościach wziął udział poczet sztandarowy Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Żurominie jak również delegacja , która złożyła wiązankę kwiatów.