Dzisiaj jest: 14 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

Wybory samorządowe 2010 - Wyniki wyborów

WYNIKI WYBORÓW DO RADY MIEJSKIEJ W ŻUROMINIE

(wg uzyskanych mandatów)

Okręg wyborczy nr 1:

1. Jakubowski Krzysztof Tadeusz (KW PO RP) - 354 głosy

2. Łuczkiewicz Leszek (KWW Z. Noska) - 391 głosów

3. Manelski Sławomir (KWW Z. Noska) - 412 głosów

4. Rutowski Andrzej Ludwik (KWW Z. Noska) - 466 głosów

Okręg wyborczy nr 2:

1. Rochna Wojciech (KW SLD) - 321 głosów

2. Bogacz Małgorzata Dorota (KW PSL) - 362 głosy

3. Staroń Andrzej (KW PO RP) - 428 głosów

4. Kortes Tadeusz (KWW Z. Noska) - 332 głosy

5. Piotrowicz Ryszard (KWW Z. Noska) - 429 głosów

Okręg wyborczy nr 3:

1. Kwiatkowski Tomasz (KWW Z. Noska) - 221 głosów

2. Wieczorek Dariusz (KWW Z. Noska) - 262 głosy

Okręg wyborczy nr 4:

Wawszczak Sławomir (KWW Z. Noska) - 246 głosów

Okręg nr 5:

Jarzynka Ewa Maria (KWW Z. Noska) - 137 głosów

Okręg wyborczy nr 6:

Michalska Barbara (KW PSL) - 329 głosów

Okręg wyborczy nr 7:

Chmielewski Józef (KWW Z. Noska) - 270 głosów


Razem:

KWW Z. Noska - 10 mandatów

KW PSL - 2 mandaty

KW PO RP - 2 mandaty

KW SLD - 1 mandat

Źródło: Miejska Komisja Wyborcza w Żurominie

WYNIKI WYBORÓW DO RADY POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO

(wg uzyskanych mandatów)


Okręg wyborczy nr 1 (Bieżuń, Siemiątkowo, Lutocin):

1. Cecelski Waldemar Jacek (KW PiS) - 268 głosów

2. Dobiesz Ryszard (KW PSL) - 678 głosów

3. Jabłoński Bernard (KW PSL) - 498 głosów

4. Różański Mirosław (KW SLD) - 394 głosy

5. Sajewski Dariusz Adam (KW PSL) - 401 głosów

6. Włocki Zbigniew (KW SLD) - 264 głosy

Okręg Wyborczy nr 2 (Lubowidz, Kuczbork):

1. Drążewski Stanisław (KW PSL) - 368 głosów

2. Jarzynka Mariusz (KW SLD) - 283 głosy

3. Kosek Lech (KW PO RP) - 342 głosy

4. Mac Henryk (KW PSL) - 250 głosów

5. Rzymowski Jerzy (KW PSL) - 472 głosy

Okręg wyborczy nr 3 (Żuromin):

1. Bodenszac Michał (KW PO RP) - 422 głosy

2. Budzich Marek (KW SLD) - 546 głosów

3. Goliat Aneta (KW SLD) - 721 głosów

4. Olszlegier Mieczysław (KW PSL) - 361 głosów

5. Rejmus Ireneusz (KW PSL) - 572 głosy

6. Welenc Janusz (KW PSL) - 456 głosów


Razem:

KW PSL - 9 mandatów

KW SLD - 5 mandatów

KW PO RP - 2 mandaty

KW PiS - 1 mandat

Źródło: Powiatowa Komisja Wyborcza w Żurominie

WYNIKI WYBORÓW NA WÓJTA GMINY KUCZBORK-OSADA

1. Burakowski Tadeusz Paweł (KW PSL) - 1369 głosów

2. Tylicki Adam (KWW "CZAS NA ROZWÓJ I NA ZMIANY") - 679 głosów

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie

WYNIKI WYBORÓW NA WÓJTA GMINY SIEMIĄTKOWO

1. Kostrzewski Piotr (KW PSL) - 1060 głosów

2. Magdziński Hieronim Jan (KWW MAGDZIŃSKIEGO HIERONIMA) - 931 głosów

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie

WYNIKI WYBORÓW NA WÓJTA GMINY LUTOCIN

1. Gałka Ryszard (KW PSL) - 1433 głosów

2. Kołodziejski Jacek (KWW "CZAS NA ZMIANY") - 251 głosów

3. Oryl Kazimierz (KWW KAZIMIERZA ORYLA) - 177 głosów

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie

WYNIKI WYBORÓW NA BURMISTRZA MIASTA I GMINY BIEŻUŃ

1. Szymański Andrzej (KW PSL) - 1217 głosów

2. Łubińska Ewa (KWW PRAWORZĄDNA GMINA) - 1138 głosów

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie

W mieście i gminie Żuromin oraz w gminie Lubowidz odbędzie się II tura wyborów w dniu 05.12.2010 r.

Serdeczne gratulacje dla Koleżanek i Kolegów, którzy uzyskali mandaty radnych, wójtów i burmistrzów z list KW PSL!

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie