Dzisiaj jest: 22 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Adam Struzik ponownie szefem PSL na Mazowszu

W sobotę 5  listopada 2016 roku  odbył się V Wojewódzki Zjazd PSL na Mazowszu, na którym działacze partii ponownie wybrali Adama Struzika na szefa mazowieckiego PSL. W Zjeździe udział wzięli delegaci z powiatu żuromińskiego. Obrady prowadził poseł Piotr Zgorzelski.

W wystąpieniu otwierającym Zjazd Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Mazowszu Adam Struzik powitał wszystkich zebranych, podziękował za liczne przybycie delegatom i zaproszonym gościom. Prezes Struzik złożył sprawozdanie z działalności partii za okres 2012 -2016 , przedstawił sukcesy oraz zamierzenia , które udało się zrealizować w tym okresie na poziomie wojewódzkim , odniósł się do sukcesu w wyborach samorządowych oraz słabego wyniku w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Prezes podziękował wszystkim za pracę, za aktywność, własne inicjatywy, determinację w działaniu podczas kadencji 2012-2016 oraz za to, że jesteśmy Wielką Ludową Rodziną.

W swoim wystąpieniu Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak Kamysz przedstawił sytuację społeczno-polityczną z poziomu krajowego, działania PSL w sejmie , podejmowane inicjatywy i działania, obłudę i agresję partii rządzącej , problem cynicznego wykluczenia naszego Stronnictwa z działalności sejmowej jak też z mediów narodowych. Potrzebę systematycznej pracy partyjnej oraz znaczenie samorządów jako fundamentu praworządności , samorządności i niezależności.

W dalszej części obrad delegaci udzielili absolutorium obecnemu Zarządowi Wojewódzkiemu, Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej oraz Wojewódzkiemu Sądowi Koleżeńskiemu.

Najważniejszym punktem Zjazdu był wybór Prezesa Zarządu Wojewódzkiego. W szranki wyborcze, zgodnie ze statutem, stanęło dwóch kandydatów. Marcin Uchman – wójt gminy Cegłów oraz Adam Struzik, obecny prezes zarządu wojewódzkiego. Delegaci tę funkcję powierzyli Kol. Adamowi Struzikowi.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz, Poprzedni Prezesi Janusz Piechociński i Waldemar Pawlak, Europoseł – Przewodniczący Rady Naczelnej Jarosław Kalinowski, Minister Marek Sawicki,  parlamentarzyści z Mazowsza