Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

rodzina

RAZEM BUDUJEMY MAZOWSZE

13 września br. w Warszawie odbyła się Wojewódzka Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego zwołana przez Zarząd Wojewódzki PSL na Mazowszu dla wyłonienia kandydatów w wyborach samorządowych 2014.


Podczas konwencji wyborczej Prezes PSL Janusz Piechociński powiedział, że PSL osiągnie wynik "nie gorszy niż cztery lata temu". Prezes PSL podkreślił, że mamy w tej chwili w 2/3 powiatów, starostę i wicestarostę. Celujemy w setkę obsady. Mamy największą reprezentację wójtów i burmistrzów. Po raz pierwszy startujemy we wszystkich stolicach regionów z kandydatami na prezydenta - podkreślił. PSL konsekwentnie zabiega także o innego niż dotychczas wyborcę i robi to z coraz większą skutecznością. Dlatego będzie kandydat i w Siedlcach i w Radomiu, Ciechanowie, Ostrołęce oraz w Płocku. Mamy świadomość, że to jest kampania i kadencja, w której trzeba wprowadzić do działalności publicznej młode pokolenie - podkreślił.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Mazowszu Adam Struzik zaznaczył, że "jednym z największych wyzwań" dla ludowców będzie tworzenie nowych miejsc pracy. "To jest nie tylko wyzwanie mazowieckie, to jest też wyzwanie polskie i europejskie. Zrobimy wszytko, aby młodzi ludzie nie musieli szukać pracy poza granicami, wśród priorytetów wymienił też m.in. efektywne wykorzystywanie środków unijnych, stawianie na ekologię oraz na odnawialne źródła energii.

Prezes ZW PSL na Mazowszu zaprezentował hasło wyborcze na najbliższe wybory samorządowe, które brzmi „Razem budujemy Mazowsze". Na listach PSL znaleźli się ludzie reprezentujący różne środowiska, ale głównie samorządowcy, którzy się już zdążyli zasłużyć dla małych ojczyzn. "Proponujemy im start w tych wyborach tak, aby na końcu tej drogi było rozwiązywanie wszystkich problemów naszej mazowieckiej wspólnoty".

Wojewódzka Konwencja podjęła m.in uchwałę w sprawie apelu o poparcie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz przyjęła postulat o poparcie uwzględnienia w budżecie państwa na 2015 rok 1mld 500 mln złotych środków na budowę i utrzymanie dróg samorządowych oraz na wyrównanie samorządom niedoborów związanych z mniejszymi wpływami z podatku PIT.

W konwencji wziął udział Prezes zarządu Powiatowego PSL w Żurominie Kol. Jerzy Rzymowski

POWIATOWA KONWENCJA WYBORCZA

12 września odbyła Powiatowa Konwencja Wyborcza. Zaprezentowano na niej nazwiska kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego na radnych do Rady Powiatu w zbliżających się wyborach samorządowych. W trzech okręgach wyborczych na terenie naszego powiatu startować będzie 34 kandydatów. Prezesi Gminni  przedstawili  nazwiska i sylwetki kandydatów ze swojego terenu. Wcześniej odbyły się konwencje gminne, gdzie zaprezentowano kandydatów na wójtów , burmistrzów i radnych do rad gmin.

75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W dniu 1 września, jak co roku obchodziliśmy kolejną rocznicę napadu Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta za Ojczyznę,w której uczestniczyły poczty sztandarowe, orkiestra, przedstawiciele władz, szkół, kombatanci. Następna część obchodów miała miejsce przed pomnikiem Orła Białego w pobliskim parku. Tam po apelu poległych, delegacje szkół, organizacji społecznych oraz partii politycznych złożyli kwiaty i zapalili znicze. Wśród obecnych była również delegacja Polskiego Stronnictwa Ludowego.

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie