Dzisiaj jest: 17 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni

rodzina

SPOTKANIE WIGILIJNE PSL

19 grudnia br. w Żurominie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Spotkanie otworzył  Prezes Zarządu Powiatowego PSL Kol. Jerzy Rzymowski, który przywitał przybyłych na uroczystość członków Stronnictwa, sympatyków  
oraz zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Prezes Honorowy Zarządu Powiatowego PSL Kol. Roman Stachyra. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku,  
a w szczególności kwestii związanych z wyborami samorządowymi ,kampanią wyborczą oraz wynikami osiągniętymi przez PSL. Bardzo dobry wynik wyborczy w wyborach do sejmików wojewódzkich  , ponad 23 % oraz w wyborach do Rady Powiatu na poziomie 50,5 % poparcia był okazją do przedstawienia  nowo wybranych radnych jak również wszystkich kandydujących z list PSL. Kol. Prezes podziękował za udzielone poparcie oraz zaangażowanie w kampanii wyborczej. Wszyscy kandydujący oraz wybrani radni otrzymali stosowne dyplomy z podziękowaniami. Zmieniły się władze Powiatu , po rezygnacji z dalszego piastowania funkcji Starosty przez Kol. Janusza Welenca oraz Wicestarostę Kol. Mieczysława Olszlegiera, nowym Starostą został wybrany Prezes Zarządu Powiatowego Kol. Jerzy Rzymowski, natomiast Wicestarostą Kol. Ireneusz Rejmus. Przewodniczącym Rady Powiatu został Piotr Budzich.

            Dwoje członków PSL z naszego terenu otrzymało odznaczenia Złotej Koniczynki, są to: Kol. Anna Kowalkowska z gm. Bieżuń oraz Ryszard Dobiesz z Lutocina. Wręczone zostały również legitymacje dla nowych członków PSL, zostali nimi młż. Jolanta i Przemysław Bukowscy z gm. Kuczbork-Osada.

            Spotkanie było okazją do wielu rozmów, wymiany poglądów i towarzyskich pogawędek. Zebrani na spotkaniu, tradycyjnie,  wysłuchali kilku kolęd oraz zostali obdarowani świątecznymi prezentami.

Spotkanie zakończyło się  łamaniem opłatkiem oraz poczęstunkiem.    

Kondolencje

Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi oraz wszystkim bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia i łączymy się w bólu  z powodu śmierci syna.

Zarząd Powiatowy PSL w Żurominie

LISTY KANDYDATÓW PSL DO RADY POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO

Polskie Stronnictwo Ludowe zarejestrowało listy kandydatów w wyborach do Rady Powiatu Żuromińskiego. Mamy pełne składy we wszystkich trzech okręgach wyborczych.

Okręg nr 1-  Siemiątkowo, Bieżuń, Lutocin

 1. Kowalkowska Anna
 2. Cimochowska Beata
 3. Twarogowska Marzena
 4. Albinger Mieczysław
 5. Jabłoński Bernard
 6. Wróblewski Robert
 7. Dobiesz Ryszard
 8. Gałka Anna
 9. Szczesiak Dariusz
 10. Klimek Kazimierz
 11. Różański Mirosław
 12. Grabowska Iwona

Okręg nr 2-  Kuczbork, Lubowidz

 1. Rzymowski Jerzy
 2. Tański Marek Antoni
 3. Olszewska Firlej Zdzisława Joanna
 4. Sokołowska Pudlak Renata Katarzyna
 5. Koper Maria Ewa
 6. Wacławski Ireneusz
 7. Stańczak Teresa
 8. Zarzycki Michał
 9. Kołakowska Maria Joanna
 10. Mac Henryk

Okręg nr 3- Żuromin

 1. Rejmus Ireneusz
 2. Welenc Janusz
 3. Olszlegier Mieczysław
 4. Wlizło Piotr
 5. Karolewski Tomasz
 6. Stolarska Urszula
 7. Budzich Piotr
 8. Dużyńska Zenona
 9. Lewalska Joanna
 10. Dobies Justyna
 11. Rogalska Katarzyna
 12. Wiśniewski Włodzimierz

Embargo

W czasie ostatniej sesji Rady Powiatu Żuromińskiego  Klub Radnych PSL postanowił przypomnieć i zaakcentować trudną sytuację niektórych grup rolników związaną z nałożonym przez Rosję embargiem na eksport produktów rolniczych do tego kraju  Do tego celu zostały zakupione przez Klub polskie jabłka, które pojawiły się na stołach w dwóch koszach.

Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski tłumaczył, że obecnie problemy polskich rolników w związku z rosyjskim embargiem na niektóre produkty zeszły w obiegu publicznym na dalszy plan. Takim gestem chcę przypomnieć, że rolnicy dalej mają problemy. Dlatego chcemy w ten symboliczny sposób zachęcić do kupowania jabłek  ale też i innych polskich produktów
Warto kupować polskie produkty, bo są dobre, ekologiczne i pomagają polskim rolnikom, zachęcał Przewodniczący. W przerwie obrad jabłka zostały rozdane.

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie