Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2022    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

rodzina

Uroczyste zakończenie kampanii wyborczej PSL do parlamentu z udziałem naszego kandydata na posła Bernarda Jabłońskiego.

Uroczyste zakończenie kampanii wyborczej PSL do parlamentu z udziałem naszego kandydata na posła Bernarda Jabłońskiego.

W dniu 5 października 2011 r. w Restauracji „Zacisze” w Żurominie odbyło się uroczyste spotkanie członków i sympatyków PSL z powiatu żuromińskiego, w celu podsumowania tegorocznej kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Uczestniczyło w nim ponad 120 osób, w tym lokalni samorządowcy, sołtysi z okolicznych wsi, sympatycy Stronnictwa oraz liczna grupa młodzieży. W uroczystości wzięli udział m.in.: Bernard Jabłoński – nasz kandydat na posła, Jerzy Rzymowski Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego, Janusz Welenc – Starosta Żuromiński, Roman Stachyra – Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie, Szymon Dutkiewicz – Honorowy Prezes PSL w Żurominie orazMieczysław Olszlegier – Wicestarosta Żuromiński a zarazem Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Żurominie. Podczas spotkania zostały wręczone odznaczenia „Złote Koniczynki”, które otrzymali zasłużeni dla ruchu ludowego kol. Czesław Niderla i Józef Kluskiewicz. Ponadto wręczono emblematy PSL w kształcie „Zielonej Koniczynki” kilkunastu młodym ludziom, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat a identyfikują się ze Stronnictwem.

Bernard Jabłoński – nasza "Mistrzowska Czternastka" wśród kandydatów na posłów RP z listy PSL

Bernard Jabłoński – nasza

Szanowni Państwo,

dokładnie 14 lat temu zaufał mi młody wówczas, 14-letni chłopiec z Bieżunia – Piotr Małachowski. Dziś jest on wybitnym dyskobolem, rekordzistą Polski i olimpijczykiem. Drodzy Wyborcy, Wy też możecie udzielić mi mandatu zaufania. Proszę więc o głosowanie na mnie, wybierzcie nr 14 z listy nr 5! 

Mam 59 lat, mieszkam w Bieżuniu, w powiecie żuromińskim. Jestem żonaty, mam dwoje wspaniałych dzieci oraz wnuków. Jestem emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Odkryłem sportowy talent w Piotrze Małachowskim, byłem też jego pierwszym trenerem. Przez 8 lat pełniłem funkcję zastępcy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bieżuniu, zaś przez ostatnie 3 kadencje byłem wybierany do Rady Powiatu Żuromińskiego. Obecnie, oprócz sprawowania mandatu radnego powiatowego, jestem również członkiem Zarządu Powiatu Żuromińskiego oraz Wiceprzewodniczącym Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Żurominie. Kocham wędkarstwo, jestem też miłośnikiem sportu i zwierząt.

Nabieramy rozpędu

W dniu 20 maja 2011 r. odbyła się w Żurominie Powiatowa Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego – w jednym z trzech miast Mazowsza, gdzie PSL w ostatnich wyborach samorządowych zdobyło 40% poparcia – obok Płocka i Pułtuska.

W piątek, 20 maja br. 45 delegatów z terenu powiatu żuromińskiego udzieliło poparcia w jesiennych wyborach parlamentarnych następującym kandydatom:

Do Sejmu – Bernardowi Jabłońskiemu, emerytowanemu nauczycielowi, trenerowi, wieloletniemu samorządowcowi, obecnemu radnemu oraz członkowi Zarządu Powiatu Żuromińskiego.

Do Senatu – Henrykowi Antczakowi, obecnemu Przewodniczącemu Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Mazowieckiego i zarazem Skarbnikowi Miasta Mławy.

W konwencji też uczestniczyli: Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Mazowszu Adam Struzik, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Mazowszu Piotr Zgorzelski i Poseł RP Aleksander Sopliński.

- Nie wierzcie w sondaże, nie dajcie się przekonać kolejnym firmom, których badania zobaczycie w telewizji – mówił Prezes ZW PSL Adam Struzik – Polskie Stronnictwo Ludowe tu, w tym mieście udowodniło, że jest trzecią siłą polityczną zdobywając 40 % poparcia, gdy sondaże nie dawały nam szans. Nie wierzcie sondażom – wierzcie PSL!

Natomiast Piotr Zgorzelski, Wiceprezes PSL na Mazowszu podkreślał znaczenie regionu i siłę samorządu.

- Nie dajmy się przekonać, że cała władza należy się stolicy – mówił Piotr Zgorzelski – Siłą tego kraju są mocne, samorządne władze lokalne, gdzie PSL, prawie w każdym mieście i gminie w Polsce ma swojego przedstawiciela. Nie pozwólmy udawać, że prowincji nie ma, że tu żyją inni ludzie, którym mniej się należy.

Nagroda „LAUR MARSZAŁKA”

Zakończyła się czwarta edycja konkursu organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego o „Laur Marszałka”. Celem tego konkursu jest promowanie specjałów kulinarnych i spożywczych, wytworzonych przez mazowieckich producentów.

W dniu 18 maja 2011 r. na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach, podczas VII Dni Produktów Tradycyjnych „Polskie Smaki”, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla laureatów tego konkursu. Wręczenia dokonali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Wielki sukces odniósł też przedstawiciel naszego rejonu a jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego PSL kol. Roman Stachyra, znany Bartnik Żuromiński. W kategorii „Mazowieckie Produkty Żywnościowe” otrzymał on nagrodę w podkategorii „miody”, za pierzgę z propolisem w miodzie spadziowym.

Nagroda ta jest wyśmienitą promocją zarówno dla Naszego Kolegi i Przedsiębiorcy, jak również dla Żuromina oraz Powiatu Żuromińskiego. Serdecznie gratulujemy!

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie