Dzisiaj jest: 27 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

rodzina

Zarząd Wojewódzki PSL

25 lutego br. w siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego w Warszawie odbył się Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Zarządzie udział wzięli kolega Janusz Welenc i kolega Jerzy Rzymowski.

Obecny na nim Prezes PSL Waldemar Pawlak dokonał oceny aktualnej sytuacji w kraju, szczególnie skoncentrował się na trwających konsultacjach w sprawie reformy emerytalnej. Przewodniczący Rady Naczelnej PSL, Eurodeputowany Jarosław Kalinowski odniósł się do relacji między Unią Europejską a Polską, zwłaszcza w aspekcie polityki rolnej. Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Piotr Zgorzelski przekazał informację z prac Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Adam Struzik omówił harmonogram kampanii sprawozdawczo – wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie mazowieckim. W dyskusji najczęściej podnoszonym tematem była trudna sytuacja w samorządach, które z powodu braku środków finansowych muszą podejmować coraz częściej niepopularne i nieakceptowane przez społeczeństwo decyzje tj. np. zamykanie szkół.

Przyjęto m.in. uchwałęw sprawie przeprowadzenia powiatowych zjazdów delegatów kampanii sprawozdawczo – wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego. Postanowiono, iż w terminie od 1 kwietnia do 31 lipca 2012 roku odbędą się powiatowe zjazdy delegatów w ramach kampanii sprawozdawczo-wyborczej, na których zostaną wybrani delegaci na zjazd wojewódzki.

Przyjęta została także uchwała, w sprawie: przeprowadzenia wojewódzkiego zjazdu delegatów. Na podstawie art. 43 ust. 2 Statutu Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Mazowieckiego, postanowił zwołać Wojewódzki Zjazd Delegatów Województwa Mazowieckiego na 29 września 2012 roku.Zarząd Wojewódzki swoją uchwałą włączył w skład Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego Kolegę Piotra Papisa.

Mazowsze walczy o zmianę ustawy tzw. „Janosikowej”

Janosikowe” kolejny rok dotkliwie pustoszy budżet Mazowsza, coraz realniej zagrażając finansowej stabilności województwa.vW tym momencie kończą się prace nad ustawa budżetową państwa na 2012 rok. W obecnym kształcie zawiera ona niekorzystne dla Mazowsza rozwiązania, które nie uwzględniają propozycji samorządów oraz inicjatyw społecznych. Mało tego, nie ma w niej ulgi, jaką Mazowsze otrzymało w ubiegłym roku. Oznacza to, że województwo mazowieckie będzie musiało przekazać innym regionom aż 658 mln zł, tymczasem na własne inwestycje zostanie mu zaledwie 341 mln zł. Parlamentarzyści i samorządowcy z Mazowsza raz jeszcze apelują do rządu o zmianę krzywdzącej Mazowsze ustawy.

Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo,

z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam Wszystkim życzyć przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Niech to Boże Narodzenie będzie zatem dla Nas czasem radości i optymistycznego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość, czasem umocnienia w tym, co prawdziwe, dobre, rodzinne, radosne, szlachetne i święte!!!

Kolejny zaś, Nowy 2012 Rok, niech będzie czasem pokoju oraz realizacji zarówno wspólnych, jak też osobistych zamierzeń.

                                                                                                       Zarząd Powiatowy PSL

Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL

14 grudnia br. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Żurominie.  Głównym tematem zebrania było przyjęcie rezygnacji kolegi Romana Stachyry z funkcji Prezesa Zarządu Powiatowego. Roman Stachyra złożył oficjalną rezygnację z pełnionej funkcji Prezesa ZP PSL, uzasadniając swoją decyzję względami osobistymi, a szczególnie brakiem czasu na zajmowanie się sprawami partyjnymi. Spowodowane jest to przede wszystkim rozwojem jego firmy pszczelarskiej oraz zaangażowaniem się w działalność środowiska pszczelarskiego. Członkowie Zarządu przyjęli jego rezygnację jednogłośnie.

Kolejnym punktem obrad był wybór nowego Prezesa Zarządu Powiatowego. Funkcję tę powierzono koledze Jerzemu Rzymowskiemu. Głównym zadanie nowo wybranego Prezesa będzie, poza bieżącymi sprawami, przygotowanie i przeprowadzenie kampanii wyborczej w przyszłorocznych wyborach władz lokalnych struktur partii.

Spotkanie opłatkowe w Żurominie

W niedzielę, 4 grudnia br. odbyło się w Żurominie spotkanie wigilijne z udziałem Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL Adama Struzika oraz Posła na Sejm RP Piotra Zgorzelskiego.

Uroczystość została zorganizowana przez Zarząd Powiatowy PSL w Żurominie i miała świąteczną oprawę. Rangę spotkaniu nadało również wręczenie dwóch Medali Wincentego Witosa kolegom: Szymonowi Dutkiewiczowi i Romanowi Stachyrze.                                                         

Prezes Roman Stachyra został ponadto uhonorowany przez Zarząd Powiatowy PSL w Płocku statuetką Wincentego Witosa, przyznawaną wybitnym działaczom ruchu ludowego. Natomiast organizacja powiatowa PSL w Żurominie w dowód uznania uhonorowała kolegę Romana pamiątkową paterą. Słów uznania za dotychczasową pracę na rzecz Stronnictwa i społeczności lokalnej nie szczędzili koledzy Adam Struzik, Piotr Zgorzelski i Janusz Welenc. Roman Stachyra podziękował wszystkim za lata wspólnej pracy i złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie.

Wszyscy uczestnicy spotkania dziękowali koledze Romanowi za owocną i satysfakcjonującą wieloletnią współpracę na rzecz wszechstronnego rozwoju powiatu żuromińskiego i promocję naszej Małej Ojczyzny. Życzyli mu wielu sukcesów zawodowych, realizacji ambitnych planów i zamierzeń, satysfakcji z podejmowanych nowych wyzwań, wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi trudnościami oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności.

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie