Dzisiaj jest: 27 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

rodzina

Polityka Informacyjna

 Od dziś na naszej stronie będziemy zamieszczać linki i hasła, pod którymi znajdziecie Państwo m.in. ciekawe szkolenia, szansę na samorozwój oraz możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności. Budujmy społeczeństwo informacyjne.

Dziecięca Akademia Przyszłości - projekt polega na wyrównaniu szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstaowowych.

Turystyka Szansa dla Rolnika - głównym celem projektu jest umożliwienie do dnia 31.07.2012 r. 1050 osobom, chcącym odejść z rolnictwa zwiększenia zdolności do podjęcia zatrudnienia poza sektorem rolnym.  Zwiększenie szans na znalezienie pracy poza sektorem rolnym nastąpi poprzez przeprowadzenie szkoleń i nabycie umiejętności zawodowych w zawodzie kelner, kucharz, barman, organizator agroturystyki i przewodnik agroturystyki przez 840 osób, w tym minimum 504 kobiety.

Informacja

Pod poniższymi hasłami znajdziecie koleżanki i koledzy, dokumenty i informacje potrzebne do przeprowadzanie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w gminach oraz wpłat na Polskie Stronnictwo Ludowe.

Kampania Sprawozdawczo-Wyborcza 2012

Wpłaty na PSL

Apel Prezesa Zarządu Powiatowego

 W związku z prowadzoną akcją uaktualniania danych członków Polskiego Stronnictwa Ludowego na terenie powiatu żuromińskiego, proszę o zgłaszanie się z legitymacjami do osób koordynujących tę akcję w poszczególnych gminach.

  1. Gmina Kuczbork-Osada-Jerzy Rzymowski
  2. Gmina Lubowidz- Stanisław Drążewski,  Roman Jaros
  3. Gmina Siemiątkowo – Iwona Grabowska
  4. Gmina i Miasto Żuromin- Mieczysław Olszlegier,
  5. Gmina Lutocin- Jan Górski
  6. Gmina Bieżuń- Andrzej Szymański

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 608 676 475. U wyżej wymienionych osób oraz pod wskazanym numerem telefonu można również uzyskać informacje dotyczące wstąpienia w szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Pod tym linkiem znajdziecie Państwo informację pt. "Jak zostać członkiem PSL":

http://www.psl.org.pl/jak_wstapic_do_psl

oraz deklaracja:

http://www.psl.org.pl/upload/pdf/Deklaracja_czlonkowska_PSL.pdf

Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL

1 marca br. odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Żurominie. Głównym tematem zebrania było omówienie spraw związanych z przygotowaniami do zbliżającej się kampanii sprawozdawczo-wyborczej w PSL-u. Ustalono, że zjazdy organizacji gminnych odbędą się w terminie do końca kwietnia, natomiast powiatowa konwencja sprawozdawczo-wyborcza odbędzie się w połowie czerwca bieżącego roku. W okresie przedzjazdowym przeprowadzona zostanie aktualizacja spisu członków PSL, pod kątem stworzenia bazy danych jak również określenia liczebności poszczególnych organizacji gminnych. Wiedza taka jest również niezbędna do określenia liczby delegatów z poszczególnych organizacji gminnych na konwencję powiatową.       

Ponadto omówiona została sytuacja finansowa Partii, szczególnie w kontekście regulowania zadłużenia z lat poprzednich. W wolnych wnioskach przedmiotem dyskusji były bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania samorządów gminnych  i samorządu powiatowego.

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie