Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2022    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

rodzina

Adam Struzik ponownie szefem PSL na Mazowszu

W sobotę 29 września br. odbył się IV Wojewódzki Zjazd PSL, na którym działacze partii ponownie wybrali Adama Struzika na szefa mazowieckiego PSL. W Zjeździe udział wzięli delegaci z powiatu żuromińskiego.  

Pierwsze posiedzenie nowo wybranego Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie

W dniu 26 września 2012 roku odbyło się pierwsze, po wyborach, posiedzenie nowo wybranego Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Porządek posiedzenia obejmował:

  • omówienie spraw związanych ze zbliżającym się zjazdem wojewódzkim PSL, a następnie Kongresem Krajowym,
  • bieżącą sytuację polityczna w poszczególnych gminach i powiecie
  • sprawy personalne
  • sprawy różne

W posiedzeniu uczestniczyło 14 członków Zarządu Powiatowego, obrady prowadził Prezes ZP kol. Jerzy Rzymowski. Omówione zostały sprawy związane z wyjazdem delegacji na Zjazd Wojewódzki , który odbędzie się w dniu 29 września w Warszawie, natomiast Kongres Wyborczy odbędzie się w dniu l7 listopada , również w Warszawie. Przedmiotem dyskusji była również bieżąca sytuacja polityczna w poszczególnych gminach, w tym przebieg i wynik wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Lubowidzu. Z grona członków Zarządu Powiatowego wybrane zostało Prezydium Zarządu, w skład którego weszło 6 prezesów gminnych, a ponadto: Tadeusz Burakowski, Szlom Anna, Mieczysław Olszlegier oraz Janusz Welenc, z głosem doradczym Prezes Honorowy Roman Stachyra. Na stanowisko sekretarza ZP wybrany został kol. Stanisław Drążewski, funkcje skarbnika i wiceprezesów pozostały nieobsadzone.  

Przedzjazdowy Zarząd Wojewódzki PSL

17 września br. w siedzibie Polskiego Stronnictwa Ludowego w Warszawie odbył się Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego. W Zarządzie udział wzięli: kolega Jerzy Rzymowski, kolega Roman Stachyra oraz kolega Janusz Welenc. 

Jesienny grill w Kliczewie Dużym

16 września w Kliczewie Dużym z inicjatywy prezesa Żuromińskiego Miejsko-Gminnego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego Pana Ireneusz Rejmusa oraz sołtysa Pana Witolda Ruteckiego odbyło się spotkanie z mieszkańcami w/w miejscowości. Przy jesiennym grillu i dobrej muzyce dyskutowano o problemach wsi, potrzebach mieszkańców i pomysłach na rozwój miejscowości. „...będąc blisko ludzi, rozmawiając z nimi lepiej się rozumie ich potrzeby i oczekiwania” podsumował spotkanie prezes Żuromińskiego Miejsko-Gminnego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego Pana Ireneusz Rejmusa.

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie