Dzisiaj jest: 2 Lipiec 2022    |    Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

rodzina

Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami wyzwaniem dla gmin

Od lipca 2013 r. zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące odbioru odpadów. Odpowiedzialność za ich zagospodarowanie oraz odbiór przejmą gminy. By pomóc samorządom w przygotowaniu się do nowej rzeczywistości Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie podjął decyzję o zorganizowaniu cyklu bezpłatnych szkoleń, podczas których przedstawiciele gmin będą mogli wspólnie przeanalizować nowe przepisy, szukać rozwiązań oraz wymienić się doświadczeniami. 

– Nowa ustawa to nie tylko nowe zasady, które uporządkują system gospodarki odpadami. To przede wszystkim doskonały moment na zmianę naszego światopoglądu, a właściwie swego rodzaju filozofii śmieciowej. Do tej pory myśleliśmy głównie o tym, ile odpadów powstanie i gdzie będą składowane. Dziś nie to jest najważniejsze. Należy się bowiem zastanowić, jak przeprowadzić ich odzysk i ile gminy mogą na tym zyskać  – podkreślił marszałek Adam Struzik.  

Informacja - XI Kongres PSL

Pod poniższym adresem znajdziecie Państwo wszystkie potrzebne informacje  związane z XI Kongresem PSL.

http://www.kongres.psl.pl/

Rozwój elektronicznej administracji w powiecie żuromińskim

W dniu 5 listopada odbyła się konferencja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego dotycząca projektu budowy narzędzi w celu organizacji elektronicznej administracji na Mazowszu, który to proces obejmie m.in. gminy i powiat żuromiński. W spotkaniu uczestniczył Janusz Welenc, Ryszard Gałka, Zbigniew Nosek, Tadeusz Burakowski oraz Piotr Węgrzyn.

Uroczyste otwarcie hali sportowej w Żurominie

W Żurominie oddano do użytku halę sportową wybudowaną przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Dąbrowskiej. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt o wartości 7,5 mln zł otrzymał prawie 6,4  mln zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2007-2013. 

W czerwcu br. zakończyły się prace budowlane związane z wykonaniem inwestycji. Była ona realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Działanie 7.2 „Infrastruktura służąca edukacji”.

Wybór nowych władz EPP

W dniach 16-18 października br. w Bukareszcie na Kongresie z udziałem m.in. szefa Komisji Europejskiej Jose Barroso, przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuy'a oraz 16 głów państw i rządów wywodzących się z partii chadeckich, zostaną wybrane nowe władze partii. W obradach udział bierze Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Mazowszu Adam Struzik.

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie