Dzisiaj jest: 27 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

rodzina

XII KONGRES POLSKIEGO STRONNICTWA LUDOWEGO

Prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego ponownie został wybrany Władysław Kosiniak-Kamysz. Przewodniczącym Rady Naczelnej Stronnictwa pozostanie Jarosław Kalinowski. Waldemar Pawlak stanie na czele Rady Ruchu Ludowego.

Na XII Kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego do Jachranki zjechało ponad 1600 ludowców z całej Polski, by wspólnie pisać kolejny rozdział w historii Ruchu Ludowego, w tym również 6 osobowa delegacja z powiatu żuromińskiego.

– To nie był dla nas łatwy rok – rozpoczął prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Próbowano nas podzielić, rozbić, zmarginalizować. Przeciw nam wytoczono najcięższe działa. Pod naszym adresem rzucano najgorsze kalumnie i oszczerstwa. Nasi polityczni oponenci raz po raz ogłaszali z triumfem, że nas w Polsce już nie ma. Mam dla nich wszystkich wiadomość: PSL jest i będzie. Silniejszy niż wcześniej znów idzie po wyborcze zwycięstwo – mówił Kosiniak-Kamysz.

Adam Struzik ponownie szefem PSL na Mazowszu

W sobotę 5  listopada 2016 roku  odbył się V Wojewódzki Zjazd PSL na Mazowszu, na którym działacze partii ponownie wybrali Adama Struzika na szefa mazowieckiego PSL. W Zjeździe udział wzięli delegaci z powiatu żuromińskiego. Obrady prowadził poseł Piotr Zgorzelski.

V Powiatowy Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Żurominie

23 czerwca br. w Żurominie odbył się V Powiatowy Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Żurominie. W Zjeździe udział wzięli licznie zgromadzeni delegaci oraz zaproszeni goście. Gościem honorowym był Prezes ZW PSL na Mazowszu – Kol. Adam Struzik.

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

 

W dniu 1 września, jak co roku obchodzona była rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta za Ojczyznę w żuromińskim kościele, w której uczestniczyły poczty sztandarowe, orkiestra, przedstawiciele władz, szkół, kombatanci, emeryci, harcerze. Następna część obchodów miała miejsce  przed pomnikiem Orła Białego w parku miejskim w Żurominie. Tam po apelu poległych, delegacje m.in. służb mundurowych, szkół, organizacji społecznych, samorządów (w tym delegacja Powiatu Żuromińskiego) oraz partii politycznych złożyły kwiaty i zapalili znicze. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie , oraz delegacja , która złożyła kwiaty pod pomnikiem.

 

jrzDrodzy Internauci, witam Was serdecznie na stronie internetowej Zarządu Powiatowego PSL w Żurominie. Tutejsze struktury ludowców istnieją już od kilkunastu lat, wciąż działając na rzecz rozwoju ekonomiczno-gospodarczego powiatu żuromińskiego. Skupiamy w swoich szeregach ludzi z różnych grup zawodowych, których łączy jedno - praca "pro publico bono". Zapraszam więc do przeglądania niniejszej strony, w celu odnalezienia ciekawych informacji i zapoznania się z naszą działalnością. Z pozdrowieniami

przewodniczacy

Jerzy Rzymowski - Prezes ZP PSL w Żurominie